Уапсена финансиската директорка на „Хуавеј“ поради кршење на американските санкции

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми.

Read more