(Видео) Пред Градска болница се читаат имињата на повредените во автобуската несреќа

Пред Градската болница „8 Септември“ директорот на болницата Христијан Костов ги читаше имињата на повредените патници во сообраќајната несреќа кои

Read more

ООН и официјално добиле допис според кој од денес сме Република Северна Македонија

Обединетите нации потврдија денеска дека и официјално се информирани од македонската влада за новото име на земјата, Република Северна Македонија,

Read more

Документите на кои пишува „Северна Македонија“ ќе си ги платиме од џеб

Замената на патните документи и регистарските таблички ќе биде на товар на граѓаните, изјави владиниот портпаролот, Миле Бошњаковски, на прес-конференција

Read more

И покрај договорот, Грција останува непријателска земја, за нив македонци не постојат

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели

Read more

Грција официјално не предупредува: Од утре, сите натписи да покажат дека сте Северна Македонија!

Грција утре ќе испрати официјална дипломатска нота, за да ја информира Македонија за ратификацијата на Преспанскиот договор и протоколот за

Read more

Влатко Ѓорчев, кандидатот за претседател со најголем политички стаж посетил 12 општини

Владимир Ѓорчев, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, се огласи на Фејсбук со информација дека денес има посетено 12

Read more