За бугарскиот претседател Румен Радев името Северна Македонија е неприфатливо

Бугарскиот претседател Румен Радев изрази несогласување со името Северна Македонија за западниот сосед во интервју за радиото Дарик.Не се согласувам

Read more

Албанија: Парламентот го одби предлог-законот за потеклото на имотот на политичарите

Парламентарното мнозинството во албанскиот законодавен дом синоќа не го поддржа Предлог-законот предложен од страна на опозицијата за проверка на потеклото

Read more

Брисел: Харадинај грубо го одби предлогот на ЕУ, откажана прес-конференцијата со Могерини и Хан

Откажана е конференцијата за новинарите на која требаше да се обратат челниците на Европската комисија, Федерика Могерини и Јоханес Хан

Read more