И покрај договорот, Грција останува непријателска земја, за нив македонци не постојат

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели

Read more

Грција официјално не предупредува: Од утре, сите натписи да покажат дека сте Северна Македонија!

Грција утре ќе испрати официјална дипломатска нота, за да ја информира Македонија за ратификацијата на Преспанскиот договор и протоколот за

Read more