Хајрединај: Косово не прави војска против Србија, туку за во Ирак и Авганистан

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изрази уверување дека трансформацијата на Безбедносните сили на Косово (ФСК) во вооружени сили не загрозува никого

Read more

Хоџај на Твитер: Србија промовира нестабилност на Балканот преку медиумите кои ги контролира

Заменик-претседателот на косовската Влада, Енвер Хоџај вели дека српските власти преку медиумите кои ги контролираат водат постојана пропаганда против Косово,

Read more